Тензіометр — це точний інструмент вимірювання вологості ґрунту.
Вимірювання вологості ґрунту показує потребу поливання рослин і допомагає вибудувати режим зрошення. Тільки рослини, вирощувані за оптимальної вологості, можуть дати найкращий результат.
Пристрій
- Мікроперфорований керамічний наконечник
- Прозора пластикова колба (наповнена водою під час роботи)
- Манометр із колірною шкалою
- Уплотнители
Манометр вимірює низький тиск у межах від 0 до - 600 hPa (=mbar). Це точний інструмент класу 1.6, максимальне відхилення = 1.6%.
Зелена шкала показує оптимальну вологість для більшості овочевих культур для більшості ґрунтів: піщаних, поглинальних і глистих.
Сфера застосування
Один тензіометр встановлюється на одну зону (з однаковим ґрунтом, культурою, сталлю розвитку рослин, агротехнікою).
Для показань про глибину проникнення води в різні шари ґрунту можна отримати станивши додаткові тензіометри на різну глибину (наприклад, 50 або 100 см).
Встановлення
Тензіометр встановлюється у вологий ґрунт, де залишається впродовж усього сезону, проте його треба прибрати з поля до настання заморозків.
Для встановлення тензіометра вирують отвір у ґрунті діаметрів 30-35 мм, (наприклад, для встановлення на глибину 20 см вирують 23-25 см).
Як інструмент краще використовувати бур або металеву трубу. Не можна використовувати пиляний брус, тому що він ущільнить ґрунт навколо та показники, що знімаються тензіометром, будуть спотворені.
У цю ямку засипається зволожений ґрунт приблизно на 10 см. Потім тензіометр акуратно проштовхується в отвір на бажану глибину, залишаючи 5-10 см над поверхнею ґрунту. Утворений проміжок між колбою й ґрунтом заповнити зволоженим ґрунтом. Важливо мати гарний контакт керамічного наконечника та ґрунту.
Після встановлення, має пройти від 1 до 12 годин (залежно від типу ґрунту), для вирівнювання вологості ґрунту та зволоженого ґрунту, перш ніж тензіометр зможе показувати коректні значення.
Модели:
-Тензіометр Т2 —q (20 см)
- Тензіометр Т2 —q (60 см)- Ціна: 4 300 ₴